Kancelaria świadczy usługi doradztwa prawnego na rzecz krajowych i zagranicznych podmiotów, działających we wszystkich sferach sektora farmaceutycznego oraz na szeroko pojętym rynku ochrony zdrowia.
W zakresie prawa farmaceutycznego i wyrobów medycznych usługi doradztwa prawnego świadczone przez Kancelarię obejmują m.in.:
- wsparcie Klientów we wszystkich aspektach związanych z przygotowaniem, prowadzeniem i zakończeniem badań klinicznych produktów leczniczych i wyrobów medycznych (umowy między stronami uczestniczącymi w badaniach, przygotowywanie wniosków, uzyskiwanie pozwoleń i opinii właściwych organów, doradzanie w kwestiach ubezpieczenia oraz odpowiedzialności za szkodę);
- doradztwo prawne w zakresie dopuszczania produktów leczniczych do obrotu, rejestracji i zmian porejestracyjnych leków, zgłoszenia i powiadomienia dotyczące wyrobów medycznych;
- Pharmacovigilance;
- wytwarzanie i import leków oraz wyrobów medycznych, w tym import równoległy;
- obrót hurtowy lekami oraz wyrobami medycznymi;
- obrót detaliczny lekami oraz wyrobami medycznymi, w szczególności wsparcie w tworzeniu i bieżącej działalności aptek i sieci aptecznych;
- reklamę i promocję leków oraz wyrobów medycznych;
- kompleksowe wsparcie Klientów w postępowaniach refundacyjnych;
- postępowania przed Głównym Inspektorem Farmaceutycznym, Urzędem Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych, Ministrem Zdrowia i sprawy przed sądami administracyjnymi z zakresu prawa farmaceutycznego oraz wyrobów medycznych;
- sprawy dotyczące czynów nieuczciwej konkurencji podmiotów działających na rynku farmaceutycznym, obejmujące reprezentację klientów podczas mediacji i postępowań przed sądami powszechnymi.
W zakresie prawa ochrony zdrowia Kancelaria prowadzi spory między pacjentami, szpitalami i lekarzami dotyczące roszczeń odszkodowawczych w związku z przeprowadzonymi zabiegami medycznymi. Świadczymy także usługi prawne w zakresie:
- kompleksowego wsparcia prawnego na rzecz podmiotów leczniczych;
- pomocy w zamówieniach publicznych organizowanych przez podmioty lecznicze;
- sporów z Narodowym Funduszem Zdrowia;
- prawnych aspektów prowadzenia eksperymentów medycznych;
- kompleksowego wsparcia Klientów w postępowaniach refundacyjnych;
- spraw pracowniczych;
- odpowiedzialności cywilnej, karnej i zawodowej podmiotów udzielających świadczeń zdrowotnych;
- doradztwa na rzecz szkół wyższych prowadzących kierunek lekarski.
Skutecznie prowadziliśmy sprawę wniosków dwóch prywatnych szkół wyższych w zakresie uzyskania zezwolenia na uruchomienie studiów medycznych w zakresie kształcenia lekarzy.
Wiodącym prawnikiem w ramach tej specjalizacji jest mec. Stanisław Radowicki. Spory sądowe są natomiast prowadzone przez mec. Annę Krysiak.