Aktualności

22.08.2020

Prof. Paweł Nowicki komentuje stan rynku zamówień publicznych

W Gazecie Prawnej ukazał się artykuł autorstwa red. Sławomira Wikariaka, dotyczący opublikowanego przez Urząd Zamówień Publicznych sprawozdania o stanie rynku zamówień publicznych w Polsce w 2019 r.
06.08.2020

Dr hab. Paweł Nowicki o wytycznych KE w związku z COVID-19 w nowym wydaniu dwumiesięcznika Zamawiający

W najnowszym numerze czasopisma „Zamawiający”, jednego z największych magazynów branżowych dotyczących prawa zamówień publicznych...
04.08.2020

Zasada pisemności jako instrument ograniczania praw strony w postępowaniu administracyjnym

To tytuł artykułu dr Joanny Róg-Dyrdy i prof. Marka Wierzbowskiego w Monitorze Prawniczym nr 13/2020. Artykuł piętnuje praktykę niektórych organów administracji do ograniczania bezpośredniego kontaktu...
04.08.2020

Wezwanie na akcje: uprzednie czy następcze i czyje

To tytuł felietonu opublikowanego w Parkiecie z 1-2 sierpnia, napisanego przez dr Iwonę Gębusię i prof. Marka Wierzbowskiego z naszej kancelarii. Dotyczy on kluczowych problemów związanych z obowiązkiem ogłoszenia wezwania przy nabywaniu znacznych pakietów akcji.
28.07.2020

Wywiad z Prof. Markiem Wierzbowskim w „Rzeczpospolitej”

Dziennik „Rzeczpospolita”, w dodatku „Dobra Administracja” opublikował wywiad z Prof. Markiem Wierzbowskim odnoszący się do 60. rocznicy uchwalenia KPA.
06.07.2020

Postępowanie administracyjne, egzekucyjne i sądowoadministracyjne – nowa książka z serii Meritum

Postępowanie administracyjne, egzekucyjne i sądowoadministracyjne ...
10.06.2020

Dr hab. Paweł Nowicki jako ekspert na wideokonferencji „Zamówienia publiczne w dobie epidemii – praktyczne wskazówki dot. prowadzenia postępowań”

Dr hab. Paweł Nowicki, kierujący Praktyką Zamówień Publicznych oraz Praktyką Prawa Europejskiego...
10.06.2020

Habilitacja dla mec. Pawła Nowickiego

Uchwałą Rady Dyscypliny Naukowej Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu mec. Pawłowi Nowickiemu...
30.05.2020

Dr Nowicki ekspertem Dziennika Gazety Prawnej

Coraz częściej dr Paweł Nowicki, nasz specjalista od zamówień publicznych jest proszony o stanowisko jako ekspert z tej problematyki.
26.05.2020

Nasza Kancelaria z sukcesem reprezentowała Klienta w postępowaniu przed GIIF

Mamy przyjemność poinformować, iż Prawnicy naszej Kancelarii – prof. Marek Wierzbowski, dr Joanna Róg-Dyrda oraz apl. adw. Anna Jaskułowska...
20.05.2020

Ustawa o zasadach zarządzania mieniem państwowym doczekała się Komentarza

Redaktorami tomu są prof. Filip Grzegorczyk, który kierował zespołem przygotowującym projekt ustawy i prof. Marek Wierzbowski.