Aktualności

18.05.2023

Naruszenia zasad społecznej odpowiedzialności urządzających gry hazardowe

to tytuł prelekcji jaką wygłosił Mec. Stanisław Radowicki (managing associate) podczas I Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Prawa Hazardowego
10.05.2023

Mec. Stanisław Radowicki (managing associate) powołany został do Komitetu Wykonawczego (Executive Committee) stowarzyszenia European Association for the Study of Gambling (EASG)

Stowarzyszenie jest ogólnoeuropejskim forum zrzeszającym przedstawicieli podmiotów urządzających gry hazardowe...
27.04.2023

Kancelaria PROF. MAREK WIERZBOWSKI I PARTNERZY oraz jej prawnicy ponownie wyróżnieni w rankingu Legal500 EMEA 2023

Informujemy z satysfakcją, że Kancelaria PROF. MAREK WIERZBOWSKI I PARTNERZY oraz jej prawnicy ponownie wyróżnieni zostali przez ogólnoświatowe wydawnictwo Legal500 w rankingu firm prawniczych EMEA 2023.
04.04.2023

Kancelaria po raz kolejny rekomendowana w ramach prestiżowej listy Najlepszych Kancelarii 2023 stworzonej przez magazyn „Forbes”

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Kancelaria Prof. Marek Wierzbowski i Partnerzy - Adwokaci i Radcowie Prawni po raz kolejny została rekomendowana w ramach prestiżowej listy Najlepszych Kancelarii 2023 stworzonej przez magazyn „Forbes”, we współpracy z firmą badawczą Statista.
21.02.2023

W przygotowaniu nowa ustawa dotycząc rynku kapitałowego i ochrony inwestorów

W Parkiecie z 19 lutego ukazał się tekst pióra mec. Łukasza Bojary i prof. Marka Wierzbowskiego z kancelarii prof. Wierzbowski i Partnerzy dotyczący zmian jakie ma wprowadzić przygotowywany projekt ustawy o zmianie niektórych ustaw w związku z zapewnieniem rozwoju rynku finansowego oraz ochrony inwestorów na tym rynku.
24.01.2023

Zakłady wzajemne bukmacherskie a losowość

„Zakłady wzajemne bukmacherskie a losowość” to tytuł prelekcji jaką wygłosił Mec. Stanisław Radowicki (managing associate)podczas Seminarium Prawa Hazardowego, które zorganizowane zostało przez ELSA Olsztyn w dniu 23 stycznia 2023 r. w Olsztynie
06.01.2023

Nowy komentarz do Prawa Rynku Kapitałowego

CH Beck opublikował kolejne, IV wydanie Komentarza do Prawa Rynku Kapitałowego.  Dwutomowe dzieło obejmuje komentarz do wszystkich podstawowych przepisów regulujących rynek kapitałowy.
04.01.2023

Komentarz do propozycji uznania za kopalinę wody głębinowej wykorzystywanej na cele komercyjne

Adwokat Martyna Kalinowska-Chandu udzieliła komentarza portalowi 300gospodarka w sprawie propozycji gminy Nałęczów dotyczącej uznania wody głębinowej wykorzystywanej na cele komercyjne za kopalinę.
29.10.2022

Sukces adw. dr. Mariusza Rypiny przed Sądem Apelacyjnym

Mocą ogłoszonego dziś wyroku Sądu Apelacyjnego w Warszawie prawomocnie zostało oddalone powództwo przewoźnika kolejowego wniesione m.in. przeciwko zarządcy infrastruktury kolejowej reprezentowanemu przez adw. dr. Mariusza Rypinę.
19.10.2022

Nasza kancelaria jako sponsor tegorocznej edycji konkursu „The Best Annual Report”

Z przyjemnością informujemy, iż nasza kancelaria wystąpiła jako sponsor tegorocznej edycji konkursu „The Best Annual Report”, organizowanym przez Instytut Rachunkowości i Podatków.