Ochrona danych osobowych i tajemnic prawnie chronionych oraz dostęp do informacji publicznej

Kancelaria świadczy usługi doradztwa prawnego w zakresie ochrony danych osobowych i tajemnic prawnie chronionych oraz dostępu do informacji publicznej. Doradzamy zarówno największym w Polsce podmiotom, jak i mniejszym przedsiębiorcom z wielu sektorów gospodarki.

Praktyka Kancelarii z zakresu ochrony danych osobowych obejmuje w szczególności doradztwo w przedmiocie wynikającym z przepisów RODO – Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, obowiązków administratorów i innych podmiotów przetwarzających dane osobowe, zasad przetwarzania i zabezpieczania danych osobowych oraz uprawnień osób fizycznych, których dane są przetwarzane. Praktyka Kancelarii z zakresu tajemnic prawnie chronionych obejmuje doradztwo w przedmiocie ochrony tajemnicy przedsiębiorstwa, informacji poufnych w obrocie instrumentami finansowymi, tajemnicy bankowej, tajemnicy ubezpieczeniowej oraz innego rodzaju tajemnic zawodowych. Ponadto doradzamy zarówno podmiotom publicznym, jak i podmiotom prywatnym we wszelkich kwestiach związanych z udostępnianiem informacji publicznej.

Praktyką Kancelarii w zakresie ochrony danych osobowych i tajemnic prawnie chronionych oraz dostępu do informacji publicznej kieruje mec. Mariusz Rypina.

Specjaliści: